OKULUMUZ

Okulumuz 1966 yılında Pedagog İnci Esendemir tarafından ‘’ İnci Abla Anaokulu ‘’ olarak eğitim hayatına başlamıştır. 2004 yılına kadar İnci Esendemir yönetiminde faaliyet göstermiş daha sonra ‘’ Kırlangıç Anaokulu ’’ ismini alarak eğitim hayatına devam etmektedir.

Çağdaş toplumlarda erken çocukluk döneminde, çocukların her hangi bir kurum eğitiminden geçmesi değil, ”nitelikli” eğitim hizmetlerinin sunulduğu bir kurum eğitiminden geçmesi önemlidir. Kırlangıç Anaokulu yaptığı işin ciddiyetinin farkında, “nitelikli” okul öncesi eğitim faaliyetini yürütür.

İlk defa okul deneyimlerini yaşayan çocuklarımızın uzman pedagog ve sevecen öğretmenlerle birlikte her birinin gelişim, ihtiyaç ve yaşam biçimi bakımından birbirinden çok farklı ve değerli bireyler oldukları inancıyla önceliğimiz çocuğun severek ve isteyerek geldiği bir okul iklimi yaratmaktır.

Çocukların kendini güvende hissettiği bir ortamda uluslararası kabul görmüş eğitim metotları ile uygulanan eğlenceli etkinlikler ile öğrenme gerçekleşmektedir. Okul öncesi çocukların serbest öğrenmeleri ve özgürce deneyimlemeleri için onlara uygun ortamlar hazırlar ve böylece çocuklar çevrelerindeki dünyayı keşfederler, test ederler ve her gün yeni bir şeyler öğrenirler. Hepsi bir anda gerçekleşmez ancak küçük çocuklar her geçen gün biraz daha anlaşılır konuşmaya, harfleri ve sesleri tanımaya, hikayeleri anlamaya ve yenilerini yaratmaya, objeleri saymaya, toplamaya, çıkarmaya ve hatta oyuncakları arkadaşları arasında paylaştırmaya bile başlarlar.

Okula başlamak; çocuklarınızın ilk kez farklı bir ortamda eğitimciler eşliğinde yaşamını geçirecek olması siz anne babalar için özel, heyecanlı ve biraz da kaygı yaratan bir durumdur. Çocukların olduğu kadar ebeveynlerin de bizleri tanıma ve güven bağı oluşturması ilk okul başlangıcı açısından son derece önemlidir. Kırlangıç Anaokulu ekibinin önceliği çocukların ve ebeveynlerin uyum sürecinin sağlıklı bir şekilde desteklenmesi ve kolaylaştırılmasıdır.